Ngjarje makabre/ Nëna lë foshnjën vetëm për 6 ditë dhe shkon me pushime, e gjen…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e tmerrshme është zbuluar në Itali, ku një foshnje 18 muajshe është lënë të vdesë pa ushqim nga nëna e saj.

Gjithçka ka ndodhur në Milano, ku 37-vjeçarja Alessia Piferri, e la foshnjën në gjumë, me një biberon me qumësht në krah, a thua se vogëlushja do mund të ushqehej vetë, dhe u largua për 6 ditë drejt Bergamos .

Ajo shkoi të kalonte disa ditë me një partner të ri, që sapo e kishte njohur në Internet dhe të cilit nuk i kishte treguar gjë se kishte një vajzë. Sipas policisë, fakti më i rëndë është se gjatë këtyre 6 ditëve ajo e vizitoi disa herë Milanon por nuk u kthye në asnjë moment në shtëpi për të parë vajzën. Pranë shtratit të vajzës u gjet dhe një shishe bosh me ilaçe, por nuk dihet nëse nëna ja ka dhënë ato foshnjës.

Pasi përfundoi pushimet, ajo shkoi në shtëpi dhe gjeti fëmijën të vdekur dhe më pas lajmëroi ambulancën. Gruaja tashmë u arrestua dhe akuzohet për vrasje me dashje.


Të fundit

Republika Islamike nuk mund t’i mbijetojë këtij revolucioni

Pa shenja të dukshme të lodhjes revolucionare - pavarësisht dhunës së plotë me të cilën protestuesit u ndeshën nga...

Berisha: Do të thërrasim popullin për protesta

Në një tryezë të mbajtur këtë të mërkurë me përfaqësues të sindikatave në vend, Berisha u shpreh së do të vendoset së shpejti për...

Berisha kujton se është viti ‘91

Nga Plator Nesturi Një skemë e vjetër me fytyra të vjetra u servir si gjetje e re e opozitarizmit. Skena u luajt dje ndërsa kryetari...

Meta nis fushatën: Ligj në Kuvend për legalizimet falas

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka thënë se është bërë gati projektligji për legalizimin falas të objekteve informale. Kreu i PL ka...

Amnistia fiskale/ Rama takohet sot me ambasadorët e akredituar në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të bisedës do të jetë projekti...

Lajme të tjera

Web TV