Babai parkon makinën dhe lë fëmijën brenda për disa orë, humb jetën foshnja 14 muajshe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rastet ku prindërit harrojnë fëmijët në automjet po bëhen edhe më të shpeshta, ku edhe shumë prej kanë përfunduar me tragjedi.

I tillë është edhe rasti i një foshnje 14-muajshe i harruar në automjet për orë të tëra , ku si pasojë e nxehtësisë humbi jetën.

Ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Francë. Ka qenë vetë babai i tij që dyshohet se ka harruar foshnjen në automjet për disa orë.

Ai  e kishte marrë fëmijën për ta dërguar në çerdhe, por më pas e kishte harruar atë në sediljen e pasme, pasi e kishte parkuar makinën bashkë me foshnjen brenda.Sipas Prokurorisë rezulton se nga hetimet fillestare rezulton se fëmija i vogël ka vdekur nga mbytja dhe dehidratimi, shtuar edhe temperaturat e larta,.

Vlen të theksohet se prindërit, për shkak të tronditjes që kanë përjetuar kur kanë marrë vesh se fëmija i tyre ka vdekur, janë dërguar me urgjencë në spital.


Të fundit

Situatë e tensionuar dhe problematike tek Belgjika këtë Kampionat Botëror

Skuadra e Belgjikës do të mbahet mend më mirë në këtë Kampionat Botëror për prishjen e atmosferës në dhomën...

Kryebashkiaku i Kievit: Nuk do ta lejojmë Putinin të na vjedhë Krishtlindjet

Zyrtarët kanë thënë se Kievi do të vendosë pemën e Krishtlindjeve pa drita në të gjithë qytetin në një shfaqje sfiduese të frymës së...

Marigo Posio, qëndistarja e flamurit që ngriti Ismail Qemali në Vlorë më 28 Nëntor 1912

Nga Prof.Assoc.proc.Doc.Ilia S.Larti Në ambientet e teatrit Durrës, Shoqata Atdhetare Kulturore Devolli dega Durrës, organizoi një simpozium Homazh për Patriotët Devollinj që kontribuuan në Rilindjen...

Komentatori kosovar refuzon t’u përmendë emrat lojtarëve serb, ja arsyeja

Dita e djeshme ishte një ditë e shënuar për të gjithë shqiptarët, jo vetëm ata që ndodhen brenda kufirit të terrorit zyrtar të Shqipërisë. Një...

Protesta e Berishës më 6 dhjetor, Meta e konfirmon: Do marrim pjesë!

Kreu i Partisë së Lirisë ka pranuar publikisht se do t’i bashkohet protestës së Sali Berishës më 6 dhjetor. "Siguria në Shqipëri është nën kërcënimin...

Lajme të tjera

Web TV