Fëmijët dhe gruaja në emigrim, i moshuari nga Divjaka gjendet i pajetë brenda banesës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 70-vjeçar nga Divjaka është gjetur u pajetë brenda shtëpisë së tij, sot rreth orës 11:30.

Viktima është Jani Kutra, 70 vjeç, banues ne qytetin e Divjakës.

70 vjeçari jetonte prej disa vitesh vetëm, pasi gruaja dhe fëmijët jetojnë jashtë shtetit.

Vdekja dyshohet për shkaqe natyrale.

Sipas burimeve, dyshohet se i ndjeri ka ditë që ka vdekur, pasi dëshmitarët thonë se nuk e kanë parë prej gati 10 ditësh.

Ky është rasti i dytë, që brenda tri ditëve, të moshuar gjejnë vdekjen të vetmuar.

Në datën 23 korrik u gjet pa shenja jete, nga kalimtarë të rastit, në kanalin buzë rrugës kryesore Çermë – Shkumbin – Divjakë shtetasi Reshit Leka i datëlindjes 09.04.1947, pa shenja dhune ne trup.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV