RENEA zbarkon në Elbasan, kontrolle në të gjitha rrugët, ja çfarë po ndodh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej orës 18:00 RENEA dhe shërbime të tjera policore kanë zbarkuar në Elbasan dhe po zhvillojnë kontrolle të imtësishme në të gjitha hyrje -daljet në qytetin e Elbasanit, në zonat përreth dhe jo vetëm.

Këto kontrolle janë duke u zhvilluar edhe në disa lagje problematike të këtij qyteti me qëllim kapjen e personave me precedentë penalë të kërkuar nga drejtësia. Operacioni është shtrirë në pjesën më të madhe të Elbasanit dhe priten rezultate të rëndësishme në orët në vijim.


Të fundit

Arrestohet avokati shqiptar në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV