test

Berisha: Soros do shpallet non-grata ditën e parë të qeverisjes së PD

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvillon një takim me intelektualë në kuadër të takimeve që lideri i demokratëve ka ndërmarrë ditët e fundit. Gjatë fjalës së tij ai foli dhe për shpalljen e tij non-grata nga SHBA-të dhe Britania e Madhe. Ai hodhi sërish akuza ndaj multimiliarderit George Soros për të cilin u shpreh se që në ditën e parë të Partisë Demokratike në pushtet ai do shpallet non-grata ashtu siç e meriton.

Berisha u ndal dhe tek akuzat e britanikëve në lidhje me akuzat se ka pasuruar biznesmenin Damir Fazlliç dhe ka kryer korrupsion duke u shprehur se nuk ka asnjë provë të vetme madje ai ishte hetuar dhe nga ish-kryeprokurorja Ina Rama dhe nuk ka gjetur asgjë të jashtëligjshme.

Sali Berisha: Nuk kam asgjë me Amerikën përveçse admirim. Nëse kanë një provë të vetme unë iku menjëherë nga politika. George Soros duhet të shpallet non-grata dhe kur Partia Demokratike të vijë në pushtet i pari që do shpallet non-grata është George Soros dhe djali i tij. Nuk ka ministër në qeverinë britanike që mund të përdorë shtetasin e tij të pafajshëm për ti ngjitur fajin një tjetri, prandaj unë nuk i jap raporte nacionaliste dhe mbaj marrëdhënie vetëm me të vërtetën., Thuhet se e ke mbrojtur dhe e ke pasuruar, kur s’ka marrë asnjë qindarkë nga unë, është hetuar dhe nga Ina Rama. Shullazit dhe të tjerëve ua përmendja emrin vetëm për ti trysnuar se nuk kisha ç’tu bëja në opozitë. Ajo që kemi arritur është opozita e vërtetë, kush mund të bejë shumë lloj vërejtjesh nuk mund dyshoje se nuk e bën këtë.

Të fundit

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Bajrami: “Dhamë maksimumin tonë, tani duhet të mendojmë për ndeshjen ndaj Kroacisë”

Nedim Bajrami shënoi golin më të shpejtë në historinë e Kampionateve Europiane, pas vetëm 23 sekondash lojë ndaj Italisë, por pavarësisht kësaj, kuqezinjtë dolën...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Lajme të tjera

Web TV