Kundër martesave të të njëjtit seks, kongresmeni shkon në dasmën e djalit homoseksual

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kongresmeni Glenn Thompson shkoi në dasmën e djalit të tij homoseksual vetëm tre ditë pasi votoi kundër një ligji që do të favorizonte martesat brenda të të njëjtit seks.

Zyra e Thomposn tha se ai dhe gruaja e tij ishin “të lumtur” që ndodheshin të pranishëm gjatë betimeve për të mirëpritur dhëndrin e tyre të ri në familje.

“NBC News” raportoi praninë e Thompson në dasmë pas votës së tij kundër aktit “Respekt për martesën” ditën e martë.

Politikani ishte ndër 157 republikanët kundër legjislacionit që kodifikojnë të drejtën e martesave midis së njëjtit seks dhe inter-racore. Zyra e tij nuk i është përgjigjur pyetjes për këtë vendim të tij, edhe pse aktualisht po merret në konsideratë nga Senati, ku nevojiten 10 republikanë për t’i dhënë fund obstruksionit.

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV