Përfundon ëndrra Shkupit për Champions Legue/ Eleminohen nga D.Zagreb në turin e dytë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ëndrra e quajtur Champions League për skuadrën shqiptare të Shkupit është ndërprerë në turin e dytë kualifikues, në ndeshjen e kthimit kundër gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb. Një javë më parë në Kroaci sfida ishte mbyllur me rezultatin 2-2 dhe të martën në stadiumin kombëtar të Shkupit pati shpresa dhe entuziazëm të madh.

Jo më kot pati një numër shumë të lartë tifozësh, por për ironi të fatit ëndrrën do iu ndërpriste një shqiptar, i quajtur Arijan Ademi, i cili luan për Dinamo Zagreb dhe është kapiten i këtij ekipi. 31-vjeçari nga Maqedonia e Veriut realizoi në minutën e 47 golin e vetëm të fitores 0-1 dhe për rrjedhojë Dinamo Zagreb u kualifikua në turin e tretë të Champions League me rezultatin e përgjithshëm 2-3.

Gjithsesi skuadra shqiptare e Shkupit nuk do ta mbyllë këtu aventurën në Europë, pasi tani është zhvendosur në turin e tretë të Europa League, atje ku do përballet me skuadrën Irlandeze të Shamrock Rovers. Në sezoni që lam pas Shkupi u shpall kampione e Maqedonisë së Veriut me një diferencë prej 12 pikësh ndaj ekipit të Akademija Pandev.


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV