E bija kujton ish-ministrin e Mbrojtjes: Gurthemel në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vajza e ish-ministrit të Mbrojtjes Safet Zhulali, Ilda Zhulali ka kujtuar sot, në 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve ShBA-Shqipëri babain e saj.

Përmes një statusi në Facebook, Ilda Zhulali tregon se ndihet krenare për babain e saj dhe aktivitetin e tij politik. Ndër të tjera Zhulali shkruan se Safet Zhulali vendosi një gurthemel në këto marrëdhënie si Ministri që zhvilloi 5 vizita zyrtare në Uashington.

Të fundit

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Në një videomesazh presidenti...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

E veja e Navalnyt: Nuk jam e sigurt nëse funerali i Alexey do jetë paqësor!

E veja e Alexey Navalny thotë se nuk është e sigurt nëse funerali i tij do të jetë i qetë ose nëse policia do...

Lajme të tjera

Web TV