Si u zhdukën fotot me vlerë 1 milionë euro nga familja Schumacher

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Familja e Michael Schumacherit ka luftuar për t’i “varrosur” sekretet e fotografisë së legjendës së Formula 1, të cilat ishin zbuluar nga një “mik” i tij, tre vjet pas aksidentit tragjik.

Thuhet se personi në fjalë i kishte kontrabanduar fotografitë e ish-pilotit të Ferrarit në shtëpinë e tij në Liqenin e Gjenevës në vitin 2016 dhe se i kishte vendosur ato në shitje për 1 milion euro. Asnjë fotografi e as video e Schumacherit nuk janë publikuar që prej aksidentit me ski që e ka pësuar në vitin 2013 në alpet franceze. Ndërkohë, edhe lajmet për ish-pilotin gjerman janë të rralla.

Ai ka pësuar dëmtime të rënda në tru dhe për një kohë kishte qëndruar në gjendje kome. Pas një viti, është zgjuar dhe ishte me vetëdije. Nga ajo kohë, Schumacher është duke qëndruar në Zvicër së bashku me familjen e tij.

Një fotograf anonim e kishte mundësinë ta shiste pamjen e parë të 53 vjeçarit të lënduar. Ky person i panjohur thoshte se ishte mik i afërt i Schumacherit, ndërsa theksonte se e posedonte fotografinë e Schumit në shtratin e tij. Dyshohet se ai i nxori në mënyrë të kontrabanduar fotografitë nga shtëpia e familjes dhe se u përpoq t’i nxirrte ato në ankand. Prokurorët më vonë konfirmuan se një “person i panjohur” i ka marrë fotot “sekrete” dhe se i kishin ofruar ato për t’i shitur për një shumë që lidhet me 1 milion euro.

Prokurorët e kanë quajtur aktin shkelje të të drejtave personale të jetës dhe shkelje të privatësisë. Një hetim ishte nisur në atë kohë, por thuhet se është lënë në pritje, edhe pse gruaja e Schumacher, Corinna, ka kërkuar nga policia të ndërmarrë masa.

Lexo edhe :  50 krijesa detare ende të panjohura për shkencën

Shtëpia mediatike evropiane, së cilës iu ofruan fotot ekskluzive të legjendës së Formula 1, ka refuzuar të zbulonte burimin e saj. Kjo media po ashtu deklaroi se nuk i kishte parë kurrë fotografitë e Schumacher.

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV