Probleme me karburantin, Delta Air Lines bën kthesë të papritur mbi Atlantik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një fluturim i Delta Air Lines u detyrua të bënte një kthesë mbi Oqeanin Atlantik pasi pilotët zbuluan se kishte një problem me karburantin.

Fluturimi i Delta u nis të dielën nga Aeroporti Ndërkombëtar John F. Kennedy në Nju Jork dhe supozohej të vazhdonte në Aeroportin Ndërkombëtar Kotoka në Akra, Gana.

Në vend të kësaj, avioni bëri një kthesë mbi Atlantik dhe u kthye në Nju Jork, sipas raportit.

Një zëdhënës i Delta e ka konfirmuar incidentin për Insajderin. Një përfaqësues i linjës ajrore tha për Newsweek se avioni u kthye për shkak të një çekuilibri të karburantit gjatë fluturimit.

Një çekuilibër i karburantit ndodh kur sasia e karburantit midis rezervuarëve të majtë dhe të djathtë në krahët e avionit është e pabarabartë, sipas Boeing.

Fluturimi u ul në Nju Jork në mënyrë të sigurt dhe pasagjerët zbritën nga avioni.

Arieh Smith, një YouTuber që ishte në fluturim, ngarkoi një video në të cilën tha se avioni u kthye rreth dy orë pas fluturimit.

Smith, i cili ka më shumë se 5 milionë ndjekës në YouTube, e përshkroi atë si “ditën më të frikshme të jetës sime”.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV