Pamje virale në Afrikë, leopardi një fans i futbollit (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Afrika njihet si “atdheu” i shumë kafshëve të egra.

Shpesh kemi parë që ato shëtisin lirshëm edhe në vende publike. Pikërisht kjo gjë ka ndodhur në këtë kontinent, kur gjatë një ndeshje futbolli midis shokësh, papritur është parë një leopard si i ftuar special.

Macja e egër ishte shtrirë disa metra larg djemve të cilët luanin futboll. Për fatin e mirë, leopardi duhet të ketë qenë i ngopur pasi ai i ironizoi djemtë dhe nuk bëri asnjë reagim.

Të fundit

Tragjedi në futbollin indonezian, rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes tifozëve

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli indonezian, thonë zyrtarët, në një nga...

Lori Hoxha me binjakët dhe Borën/ Si u ulën VIP-at në dasmën e Vlerës dhe Arbër Hajdarit

Në dasmën e Arbër Hajdarit dhe Vlera Devollit përveç familjarëve janë ftuar edhe shumë nga personazhet më në zë të vendit. Ish opinionisti i Big...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 humbje jete dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee...

“Më dëgjo dhe më helmo”/ Bora dhe Donaldi tregojnë si e rregulluan raportin e tyre

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim një ndër çiftet më të komentuara të momentit. Ata u rikthyen sërish bashkë pas shkëputjes që patën dhe...

Lajme të tjera

Web TV