Shokohet çifti i të rinjve në Mykonos: 1 birrë, një koktejl dhe një pjatë midhje 400€

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një çift tjetër turistësh kanë rënë pre e një faturë të kripur nga një restorant i famshëm në Mykonos. “Daily Mail” zbulon historinë e çiftit nga Kanadaja.

Alex dhe Lindsay Breen, 30 vjeç, u martuan në Itali në maj dhe festuan duke udhëtuar në Evropë për tre javë. Një nga ndalesat e tyre është Mykonos, ku mbërritën në fund të majit. Më 23 maj ata vizituan dyqanin DK Oyster për një ‘snack të shpejtë’ kur e panë veten duke paguar 400 €, pasi kishin porositur vetëm një birrë, një koktej dhe 12 midhje.

Lindsay tha se ata ishin “të habitur” kur panë faturën, pasi stafi i restorantit u kishte dhënë atyre një listë pijesh që nuk tregonte çmimet.

Çifti pohon gjithashtu se në vend që t’u jepnin faturën dhe të paguanin në tavolinë, Aleksi u dërgua në një dhomë të pasme të dyqanit për të paguar dhe kur ai kërkoi një faturë të detajuar, pasi iu kërkua 400 €, atij iu tregua kompjuteri i tyre, ku gjithçka shkruhej në greqisht.

Lindsay tha se burri i saj e pagoi faturën pa u grindur pasi donte të shmangte konfrontimin dhe se ai ndjehej qartë i frikësuar.

“Ai padyshim ndihej i frikësuar dhe është djali më miqësor, kështu që edhe nëse fatura do të ishte dyfish, ai ndoshta do ta paguante për të shmangur ndonjë telash.”


Të fundit

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në...

‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë...

Perla e Bajramit nuk mjafton, Milan triumfon në sekondat e fundit

Ndeshje e çmendur ka rezultuar sfida mes Empolit dhe Milanit. Kuqezinjtë po udhëhiqnin 0-1 me golin e Rebic, por Bajrami realizoi në shtesa duke barazuar...

Përfundon numërimi, Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD-së

Vetëm pak minuta më parë është mbyllur numërimi i votave për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së. Lidershipi i të rinjve demokratë i është...

Ambasadori amerikan në Serbi: Putinit nuk i intereson fare Kosova, po përpiqet të…

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tha se rasti i Kosovës me atë të agresionit rus në Ukrainë nuk mund të krahasohen. Në një intervistë...

Lajme të tjera

Web TV