test

Manchester United gati për një lëvizje surprizë, kërkon yllin e Bayern-it

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United duket se është interesuar për një blerje të mundshme të sulmuesit të Bayern Munich, Leroy Sane.

Sipas The Mirror, Djajtë e Kuq kanë humbur durimin me Antony të Ajax-it dhe kanë kontaktuar kampionët e Gjermanisë për ish-yllin e City-t.

Bayern është gati ta lërë të lirë Sane për çmimin e duhur, pavarësisht se lojtari ka akoma edhe tre vite në kontratën e tij.

Drejtuesit e United besojnë se Sane do të ishte një goditje e madhe dhe nuk janë të shqetësuar aspak për të kaluarën e tij si një lojtar i rivalëve të City-t.

Nëse Sane do ta transferohet në Old Trafford, ai do të bëhej pjesë e një liste të vogël lojtarësh që kanë luajtur për të dy klubet, si portieri danez Peter Schmeichel, anglezi Andy Cole dhe argjentinasi Carlos Tevez.

Të fundit

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Lajme të tjera

Web TV