Tentativa qesharake e Nottingham për të shënuar nga një goditje këndore (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të provosh një rutinë të re të grupeve nuk është asgjë e re në futboll.

Por kur është po aq e çuditshme sa ajo e djeshme e Nottingham Forest-it , çdo gjë tjetër përveç një goli është e detyruar të rezultojë në përpjekjen që do të hidhet poshtë.

Nuk kishte asnjë sulmues të Nottingham Forestit në kuadrat, pasi këndorja ishte gati të realizohej. Por më pas pesë lojtarë u futën në kuti në të njëjtën kohë dhe sigurisht që tenativa dështoi.

Me skuadrën e Steve Cooper-it në humbje 1-0 dhe që kishte kaluar pjesën më të madhe të lojës nën komod, skuadra e sapo promovuar provoi diçka të re.

Edhe pse në vend që të përcaktonte vrapimin e tyre për të arritur në fund të krosimit, portieri i Newcastle, Nick Pope u largua nga linja e tij dhe e priti topin në ajër.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq për Forest, ishte këndorja e tyre pas humbjes 2-0 në Tyneside.

Fansat në rrjetet sociale u kanë nisur talljet dhe të qeshurat pas këtij episodi.

Të fundit

Horoskopi ditor, 2 Tetor 2022

Dashi: Marrëdhëniet romantike me Bricjapin dhe Gaforren janë momentalisht në një situatë nervoze. Në aspektin profesional tani mund të jeni...

Barcelona vazhdon ecurinë pozitive dhe merr kreun, Lewandowski bën heroin sërish

Barcelona vijon rezultatet pozitive në La Liga duke arritur fitoren e 6 radhazi në kampionat. Katalanasit kanë mposhtur 0-1 në transfertë Mallroca me një gol...

‘Deklarimet e Doktorit njësoj si të Lulit’/ Elezi: Jemi në rrezik të vazhdimit të…

Ish-kandidati për kreun e PD-së, Ibsen Elezi, ka bërë një deklaratë të fortë, ku thotë se deklarimet e kreut të PD-së, Sali Berisha, ngjajnë...

Perla e Bajramit nuk mjafton, Milan triumfon në sekondat e fundit

Ndeshje e çmendur ka rezultuar sfida mes Empolit dhe Milanit. Kuqezinjtë po udhëhiqnin 0-1 me golin e Rebic, por Bajrami realizoi në shtesa duke barazuar...

Përfundon numërimi, Besart Xhaferri zgjidhet kreu i ri i FRPD-së

Vetëm pak minuta më parë është mbyllur numërimi i votave për zgjedhjen e kreut të ri të FRPD-së. Lidershipi i të rinjve demokratë i është...

Lajme të tjera

Web TV