Zyrtare: Isco është lojtari i ri i Sevilla-s

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Isco Alarcón do të luajë dy sezonet e ardhshme te Sevilla. Kjo u bë e ditur zyrtarisht nga entiteti Nervión këtë të dielë, duke saktësuar se lojtari tashmë ndodhej në kryeqytetin e Andaluzisë dhe se këtë të hënë do t’i nënshtrohej ekzaminimeve mjekësore para nënshkrimit të kontratës së re.

Në moshën 30-vjeçare, Isco vjen pas përfundimit të kontratës me Real Madridin dhe me kërkesën e shprehur të Lopeteguit, i cili e kishte nën komandën e tij si në Bernabeu ashtu edhe në Kombëtare. Ai është nënshkrimi i tretë i Sevillas pas Marcao dhe Telles dhe pritet të bëjë debutimin e tij këtë të premte në hapjen zyrtare të sezonit kundër Osasuna në Pamplona.


Të fundit

Tragjedi në futbollin indonezian, rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes tifozëve

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli indonezian, thonë zyrtarët, në një nga...

Lori Hoxha me binjakët dhe Borën/ Si u ulën VIP-at në dasmën e Vlerës dhe Arbër Hajdarit

Në dasmën e Arbër Hajdarit dhe Vlera Devollit përveç familjarëve janë ftuar edhe shumë nga personazhet më në zë të vendit. Ish opinionisti i Big...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 humbje jete dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee...

“Më dëgjo dhe më helmo”/ Bora dhe Donaldi tregojnë si e rregulluan raportin e tyre

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim një ndër çiftet më të komentuara të momentit. Ata u rikthyen sërish bashkë pas shkëputjes që patën dhe...

Lajme të tjera

Web TV