Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dollari amerikan është blerë sot, 8 Gusht, me 113.7 lekë dhe është shitur me 114.8 lekë, duke shënuar rritje në krahasim me një ditë më parë.

Monedha evropiane euro blihet sot me 116.2 lekë dhe shitet me 117 lekë, duke mos pasur asnjë ndryshim me dy ditët e fundit.

Po ashtu edhe paundi britanik ka treguar qëndrueshmëri. Ai sot blihet me 136.7 lekë dhe shitet me 138.1 lekë.


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV