Aktorja amerikane viziton Kievin dhe takohet me presidentin Zelensky

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktorja dhe producentja amerikane, Jessica Chastain, e ka vizituar të dielën (7 gusht) kryeqytetin e Ukrainës, Kiev.
Gjatë mëngjesit ylli hollivudian e ka vizituar spitalin e fëmijëve, Okhmatdyt, ku është njoftuar me punën e stafit mjekësor dhe u ka dhënë dhurata fëmijëve.

Aty është takuar me fëmijët nga Kherson dhe Chernihiv, të cilët janë duke u trajtuar në atë spital.

Aktorja e ka vizituar qytetin e heronjve, Irpin, që ndodhet në rajonin e Kievit, ku ka biseduar me autoritetet lokale dhe ka ecur përreth qytetit.

 

 

Në një format të mbyllur, Chastain zhvilloi një takim me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe kreun e zyrës së presidentit, Andriy Yermak.

Bazuar në rezultatet e takimit, Zelensky shkroi se falë vizitave të njerëzve të tillë të famshëm, bota do të dëgjojë, dijë dhe kuptojë të vërtetën edhe më shumë për atë që po ndodh në Ukrainë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV