Ariu zbret në Surrel, banorët filmojnë pamjet (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ari është filmuar shumë pranë Tiranës. Sipas qytetarit që ka postuar foton në rrjet, ariu është filmuar në Surrel.

Vitet e fundit për shkak të moratorumit të gjuetisë, kemi parë shpesh në media dhe rrjete sociale kafshë të egra që lëvizin shumë pranë zonave të banuara.

Gjithashtu kemi para edhe kafshë që janë rikthyer nga pyjet tona të cilat prej vitesh konsideroheshin të “humbura” pasi largoheshin nga habitati i tyre për shkak të gjuetisë pa kriter.


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV