test

Manchester United bën një lëvizje befasuese për sulmuesin austriak, Ten Hag i dëshpëruar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United ka bërë një lëvizje të papritur për të transferuar ish-sulmuesin e West Ham, Marko Arnautovic.

Djajtë e Kuq janë të dëshpëruar për të blerë një sulmues të ri qendror dhe kanë caktuar 33-vjeçarin austriak, i cili aktualisht është te Bologna. Arnautovic shënoi 14 gola në ligë për Bologna sezonin e kaluar.

Një lëvizje me vlerë rreth 6.8 milionë funte është diskutuar nga të dy klubet, por një marrëveshje ende nuk është arritur. Nuk është për t’u habitur që Arnautovic besohet se dëshiron të ribashkohet me Erik Ten Hag në Old Trafford.

Dyshja ka punuar më parë së bashku në FC Twente kur në krye ishte numri 2 aktual i United Steve McClaren. Ai vazhdoi të luajë për Stoke dhe West Ham në Premier League përpara se të transferohej në Kinë në vitin 2019 dhe më pas shkoi në Itali sezonin e kaluar.

Ten Hag refuzoi të konfirmojë historinë, duke thënë:

“Nuk po hyj në emra, është para-sezon, ndoshta 250 lojtarë janë lidhur me Manchester United, kështu që është gjithçka.

“Ne kemi dy sulmues, ndoshta një të tretë me Marcus Rashford – por ai pati një parasezon shumë të mirë në anën e majtë.”

Kuptohet nëse Arnautovic do të transferohet te United, do të ishte si lojtar i skuadrës dhe jo si titullar i rregullt.

United ka folur gjithashtu me RB Salzburg për një lëvizje për Benjamin Sesko , megjithëse skuadra austriake heziton të lërë sulmuesin e tyre adoleshent të largohet.

Dhe ata po i mbajnë nën kontroll ish-lojtarin e Manchester City, Leroy Sane , e ardhmja e të cilit në Bayern Munich duket gjithnjë e më e pasigurt.

Lexo edhe :  Don Omar jep lajmin tronditës: Jam prekur nga kanceri

Me Anthony Martial të lënduar dhe Cristiano Ronaldo që nuk konsiderohej i përshtatshëm për ndeshjen, Ten Hag zgjodhi të luante me djalin e ri Christian Eriksen si nëntë ‘fals’ në ndeshjen e humbur ndaj Brighton.

Të fundit

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në...

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë,duke krijuar një atmosferë...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Fotografoi në një nga plazhet më të bukura në Itali, blogeri gjobitet me 1600 euro

Informacion i rëndësishëm për të gjithë ata që do të shkojnë në Sardenjë këtë verë. Blogeri Rogerio Guia nga Dubai u gjobit me 1600 euro...

Qeveria çon në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës

Qeveria ka çuar në Kuvend ratifikimin e kontratës për financimin e hekurudhës Vorë-Hani i Hotit. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali,...

Lajme të tjera

Web TV