Bien më në fund temperaturat, stuhi në Ballkan, do të prekin edhe Shqipërinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Iku vapa me gushtin”, duket se po merr kuptim që në fillim të muajit. Pas javësh temperatura të larta, më në fund termometri do të shënojë ulje.

Një sistem shumë i fortë stuhish me vetëtima dhe bubullima po qarkullon në Ballkan, e duket se do të prekë edhe vendin tonë.

Sipas Meteobalkan, tmosfera është destabilizuar fuqishëm në Bosnjë dhe Hercegovinë, perëndim të Serbisë si dhe në Kroaci dhe Mal të Zi.

Nesër kjo masë ajrore pritet të shtrihet edhe në Kosovë, shumë pjesë të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut,duke shkaktuar rebeshe të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë, erëra dhe breshër.

Ndaj, konsiderojeni të mos e harroni çadrën në shtëpi!


Të fundit

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të...

Republika Islamike nuk mund t’i mbijetojë këtij revolucioni

Pa shenja të dukshme të lodhjes revolucionare - pavarësisht dhunës së plotë me të cilën protestuesit u ndeshën nga duart e regjimit - iranianët...

Berisha: Do të thërrasim popullin për protesta

Në një tryezë të mbajtur këtë të mërkurë me përfaqësues të sindikatave në vend, Berisha u shpreh së do të vendoset së shpejti për...

Berisha kujton se është viti ‘91

Nga Plator Nesturi Një skemë e vjetër me fytyra të vjetra u servir si gjetje e re e opozitarizmit. Skena u luajt dje ndërsa kryetari...

Meta nis fushatën: Ligj në Kuvend për legalizimet falas

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka thënë se është bërë gati projektligji për legalizimin falas të objekteve informale. Kreu i PL ka...

Lajme të tjera

Web TV