E bujshme/ Partizani shkarkon trajnerin Dritan Mehmeti 10 ditë para nisjes së kampionatit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dritan Mehmeti nuk është më trajneri i Partizanit. Klubi i kuq ka vendosur të ndërpres bashkëpunimin me Mehmetin i cili mori ekipin e kuq në mes të sezonit të shkuar duke arritur ti sigurojë një biletë për në Conference League. Drejtuesit e klubit dolën në këtë përfundim pas një mbledhje të zhvilluar një ditë më parë, ku bënë bilancet pas miqësores së fundit, atë kundër Bylis.

Në fakt, në asnjë moment, që kur u ul në stolin e ekipit kryeqytetas, Mehmeti nuk ka qenë kurrë i sigurt, në më shumë se një herë e ardhmja e tij u vendos në dyshim. Mos kalimi i një turi në Confernece League, apo dhe përplasja me një pjesë të mirë të titullarëve, kanë rezultuar përcaktues në këtë vendim drastik që vjen pak ditë përpara startit të sezonit.

Të njëjta burime bëjnë me dije se për momentin pista kryesore është ajo e Serse Cosmit. Tekniku i famshëm italian është një mik i presidentit Demi, por kërkon dhe pak kohë pasi mbetet në pritje të një oferte nga Italia, nëse ky opsion bie poshtë atëherë Cosmi do të marr drejtimin e të kuqve. Një emër tjetër në tavolinë është edhe Shpëtim Duro, tekniku i njohur shihet si një zgjidhje e shpejt, një trajner që e njeh shumë mirë ambientin dhe nuk i duhet kohë të përshtatet.


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV