Benzema: Largimi i Ronaldos nga Real Madridi më bëri shumë ambicioz

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Karim Benzema ka thënë se ai është bërë më ambicioz që kur Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi, edhe pse ai e vlerëson yllin portugez si udhërrëfyes të tij në vitet kur të dy ishin bashkëlojtarë në Spanjë.

Pasi arriti lartësi të paprecedentë me Real Madridin, Ronaldo u largua nga klubi për t’iu bashkuar Juventusit në vitin 2018 pas nëntë vitesh me gjigantët spanjollë.

Dhe, në vitet që pasuan, Benzema e ka përmbushur më shumë aftësi rolin e golashënuesit kryesor të klubit pasi ai ka pranuar se duhej të rregullonte veten pas largimit të Ronaldos.

Ylli francez ka folur për largimin e Ronaldos, të cilin e ka cilësuar si udhërrëfyes të tij gjatë kohës në Santiago Bernabeu.

“Është e vërtetë që kam shënuar më shumë gola që kur ai u largua, por kur ai ishte këtu unë asistoja dhe ai më ndihmoi shumë brenda dhe jashtë fushës”.

“Por, e dija se mund të bëja më shumë. Kur ai u largua, ishte koha për të ndryshuar lojën dhe ambicien time dhe deri më tani po shkon mirë”, ka thënë Benzema.

Ndryshe, Benzema dhe Ronaldo, së bashku me Gareth Bale të njohur si “BBC” ishin njëra nga treshet sulmuese më të mira në histori, ndërsa së bashku fituan çdo trofe.

Të fundit

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Sa njerëz në botë festojnë ditëlindjen më 29 shkurt?

Rreth 0.27 për qind e popullsisë së botës feston ditëlindjen sot, më 29 shkurt. Edhe pse ky mund të duket si një numër i vogël,...

UEFA dënon Bayern Mynihun, gjobë dhe një ndeshje pa tifozë

Komiteti i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s ka qenë shumë i ashpër në vendimet e fundit disiplinore, sidomos me dy skuadra, Bayern Munich...

Lajme të tjera

Web TV