“Superfavoritë”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eventi kryesor i futbollit për ditën e sotme është Superkupa e Europës, e cila do të luhet mes Real Madrid( fituesit të Champions) dhe Eintracht Frankfurt( fituesit të Europa League). Favoriti kryesor sigurisht që është Reali, i cili synon të fitojë trofeun numër 98.

 

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të ditës së sotme:

“Super favorite”, me këtë titull hapet gazeta madrilene “AS”. Real Madridi është në kërkim të Superkupës së pestë europiane kundër Eintracht. Ancelotti do të luajë në Helsinki të njëjtët njëmbëdhjetë lojtarë që fituan Ligën e Kampionëve.Prima Pagina AS 10/08/2022

Në Britaninë e Madhe, “Mirror Sport” nxjerr në pah kthesën kundër Arnautovic të Bolonjës, “ A nuk duhet të jeni ju shefi?”. Rikthimi i tifozëve detyron United të braktisë lëvizjen për Arnautovic.Prima Pagina Mirror Sport 10/08/2022

“La Gazzetta dello Sport” hapet me bardhezinjtë: “ Çifti i zonjës ”. Kostic zbarkon sot, Depay një hap larg. Serbi tashmë do të jetë në fushë me Sassuolo.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 10/08/2022

“JO, nga Mou” ka shkruar “Corriere dello Sport”. Takimi Rome-Tottenham do të zhvillohet të enjten, por Mourinho ka folur me Zaniolon dhe dëshirën për ta mbajtur atë në Romë.Prima Pagina Corriere dello Sport 10/08/2022

Katalanasja “Sport” ka shkruar “Operacioni i Regjistrimit”. Barça aktivizon levën e katërt për të gjeneruar “fair-play”. Ata gjithashtu po përshpejtojnë largimet e Umtiti, Braithwaite dhe Memphis.Prima Pagina Sport 10/08/2022

“Të lartësuar” është titulli i prestigjozes “Marca”. Mbretërit e Europës janë në kërkim të të parit nga gjashtë titujt për të cilët do të luftojnë këtë sezon.Prima Pagina Marca 10/08/2022

Edhe “Tuttosport” në kopertinën e gazetës është hapur me Juven: “ Kostiç, fluturo dhe asisto”. Sot serbi vjen në Torino për vizitat dhe nënshkrimin.Prima Pagina Tuttosport 10/08/2022

Në Francë, “L’Equipe” ia kushton kopertinën Serena Williams, tenistes femër më të mire të të gjitha kohërave, e cila do të pensionohet në shtator.Prima Pagina L'Equipe 10/08/2022


Të fundit

Historike/ Interi mposht Barcelonën edhe me ndihmën e VAR

Inter ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0, duke marrë kështu tre pikë me shumë vlerë...

Vangjeli: Kritikat e politikës ndaj SPAK janë lajm i mirë, kanë filluar të kenë frikë

Analisti Lorenc Vangjeli, e ka cilësuar një lajm të mirë deklarata e bëra nga politikanët kryesorë në Shqipëri kundër SPAK. I ftuar në “Log.” në...

Veliaj jep lajmin e mirë: Hapet gara për Teatrin e ri Kombëtar

Bashkia e Tiranës ka hapur garën ndërkombëtare për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Në një intervistë në emisionin “Publikisht”, në RTSH, kryebashkiaku Erion...

Vritet në mes të lokalit këngëtari i njohur, pasi refuzoi të këndonte një këngë

Këngëtari i njohur turk, Onur Şener është plagosur për vdekje në një lokal ku po performonte. Sipas deklaratave të pasqyruara në raportin e policisë,...

Gjermania do të mbyllë termocentralet me qymyr deri në vitin 2030

Kompania gjermane e energjisë RWE do të ndalojë djegien e qymyrit deri në vitin 2030, duke kursyer 280 milionë tonë metrikë të emetimeve të gazeve...

Lajme të tjera

Web TV