Fifi kërkesë publike për Ramën, Veliajn dhe Begajn: Dua pasaportë shqiptare!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja Fifi ka një kërkesë publike për kryeministrin Edi Rama, por edhe për zyratrët e tjerë të qeverisë.

Përmes një postimi në ‘Insta Story’, Fifi i është drejtuar Ramës, presidentit Bajram Begaj, ministres së Kulturës Elva Margariti e kryebashkiakut Erion Veliaj, ku i kërkon të pajiset me një pasaportë shqiptare.

Fifi shkruan se prej 7 vitesh është zhvendosur në Shqipëri dhe tashmë po e zhvillon karrierën këtu dhe për këtë arsye kërkon nënshtetësi shqiptare.

Nuk dihet përse këngëtarja e ka bërë këtë kërkesë publike, apo nëse këngëtarja ka bërë kërkesë për nënshtetësi.


Të fundit

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të...

Republika Islamike nuk mund t’i mbijetojë këtij revolucioni

Pa shenja të dukshme të lodhjes revolucionare - pavarësisht dhunës së plotë me të cilën protestuesit u ndeshën nga duart e regjimit - iranianët...

Berisha: Do të thërrasim popullin për protesta

Në një tryezë të mbajtur këtë të mërkurë me përfaqësues të sindikatave në vend, Berisha u shpreh së do të vendoset së shpejti për...

Berisha kujton se është viti ‘91

Nga Plator Nesturi Një skemë e vjetër me fytyra të vjetra u servir si gjetje e re e opozitarizmit. Skena u luajt dje ndërsa kryetari...

Meta nis fushatën: Ligj në Kuvend për legalizimet falas

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka thënë se është bërë gati projektligji për legalizimin falas të objekteve informale. Kreu i PL ka...

Lajme të tjera

Web TV