Pesë lojtarë të Man City mund të parandalojnë dënimin e Mendy me burgim të përjetshëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbrojtësi i suspenduar i Manchester Cityt , Benjamin Mendy , ka zënë vendin e tij në bankën e të akuzuarve për t’u gjykuar në Gjykatën Chester Crown në Angli për tetë akuza për përdhunim dhe një sulm seksual që dyshohet se ka ndodhur midis 2018 dhe 2021.

Gjyqi i Mendy pritet të zgjasë përafërsisht 15 javë, me tetë burra dhe gjashtë gra që janë përzgjedhur tashmë si juri.

Athletic ka raportuar se deri në pesë nga shokët e skuadrës së Mendy në Manchester City – nga e kaluara dhe e tashmja – mund të thirren si dëshmitarë, pasi Jack Grealish , Riyad Mahrez , Kyle Walker , Raheem Sterling dhe John Stones të gjithë mund të jenë të pranishëm në gjyq.

Sipas Daily Mail, anëtarët e jurisë u pyetën nëse kishin ndonjë marrëdhënie me lojtarët që luanin së bashku me Mendy në Man City.

Dënimi me të cilin mund të përballet Benjamin Mendy mund të variojë nga pesë deri në 20 vjet burg, por nuk mund të përjashtohet një dënim i përjetshëm.

Mendy , i cili iu bashkua Manchester Cityt nga Monaco në vitin 2017, u deklarua i pafajshëm për nëntë akuza të veprave seksuale. Ai u pezullua nga Sky Blues pasi policia e akuzoi atë më 26 gusht 2021.


Të fundit

Lori Hoxha me binjakët dhe Borën/ Si u ulën VIP-at në dasmën e Vlerës dhe Arbër Hajdarit

Në dasmën e Arbër Hajdarit dhe Vlera Devollit përveç familjarëve janë ftuar edhe shumë nga personazhet më në zë...

Zelensky mesazh rusëve: Do të vriteni një nga një sa kohë Putin të jetë në pushtet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar rusët se “do të vriten një nga një, për sa kohë që Vladimir Putin, i cili urdhëroi pushtimin...

Pasojat e uraganit Ian, rreth 70 humbje jete dhe miliona shtëpi pa energji elektrike

Uragani Ian la dhjetëra viktima dhe shkatërrime të pallogaritshme pas tij nga SHBA. Reuters raporton 50 vdekje të konfirmuara, shumica prej tyre në Lee...

“Më dëgjo dhe më helmo”/ Bora dhe Donaldi tregojnë si e rregulluan raportin e tyre

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim një ndër çiftet më të komentuara të momentit. Ata u rikthyen sërish bashkë pas shkëputjes që patën dhe...

Parashikimi i motit, 2 Tetor 2022

Moti do të jetë me vranësira e reshje shiu në mëngjes, gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira mesatare në juglindje. Temperaturat minimale...

Lajme të tjera

Web TV