“Ornela puthi të birin para se të hidhej nga dritarja” flet i afërmi i Florindit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Adem Belliu, i afërmi i aktorit shqiptar Florind Belliu i cili humbi jetën në SHBA me bashkëshorten e tij disa ditë më parë, ka treguar detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë.

Ademi u shpreh për “Euronews Albania”, se do të jetë ai që do të shoqërojë trupat e tyre për në Shqipëri. Ai tha se sipas ekpertizës, Florindi dhe Ornela janë hedhur nga dritarja dhe kanë mbetur të vdekur në vend.

Ai theksoi se policia mori në pyetje një nga fëmijët, që e pa ngjarjen dhe u tha autoriteteve se e ëma e kishte puthur, i kishte dhënë lamtumirën dhe më pas ishte hedhur.

Adem Belliu jeton prej 30 vitesh në Amerikë. Si i afërm i Florind Belliut, edhe pse i largët, ka marrë përsipër të kthejë në Tiranë trupat e aktorit dhe bashkëshortes. Ata do të varrosen të shtunën, por jo së bashku.

Ademi tregoi më tej se policia ka përcaktuar se Florindi 35-vjeçar, nuk e ka shtyrë nga ballkoni të shoqen.

Aktualisht fëmijët janë në kujdestarinë e njerës prej hallave, me ndihmën dhe të shqiptarëve të Amerikës.

Të fundit

Hyn në fuqi amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve...

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit/ Metën nuk e mban vendi, paralajmëron SPAK

Altin Dumani, është një hap larg shndërrimit në një figurë historike, simbol i drejtësisë së re dhe hero i luftës për shembjen e pandëshkueshmërisë...

Përfiton nga amnistia penale, lirohet nga burgu ish-kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj

Përfitues i amnistisë penale që nis të zbatohet këtë të mërkurë është edhe ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj. Frrokaj u dënua në muajin tetor të vitit 2022...

Kjo është pjesa e trupit që duhet të lyhet e para me krem kundër diellit

A e nisni edhe ju lyerjen me krem nga këmbët për të shkuar te fytyra? Nëse e keni kthyer këtë në një ritual, atëherë...

Ndodh fenomeni i rrallë/ Athina dhe zonat përreth mbulohen nga mjegulla portokalli!

Një mjegull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinë. Sipas zyrtarëve, ky është një nga episodet më të...

Lajme të tjera

Web TV