test

Thyen heshtjen Ten Hag, ja se çfarë tha trajneri për situatën e Ronaldos dhe Rashford-it

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i Manchester Unitedit, Erik ten Hag ka folur për situaten e sulmuesve, Cristiano Ronaldo dhe Marcus Rashford, të cilët janë lidhur me largim këtë afat kalimtar.

Ronaldo ka plotë një muaj që përfolët për një largim nga Djajtë e Kuq, por nisja e sezonit të ri në Ligën Premier e ka zënë te United, ku luajti në pjesën e dytë në humbje 2-0 nga Brighton.

Megjithatë, ylli portugez mund ta nis ndeshjen e ardhshme si titullar, edhe pse Ten Hag nuk e ka zbuluar vendimin e tij.

“Cristiano pati një javë të mirë stërvitore, mendoj se ai luajti pak më shumë se gjysmë ore, ai ka pasur dy gjysmë ndeshje dhe për 11-shen fillestare do të shohim nesër. Vendimin tim, e mbaj”, ka thënë Ten Hag.

Trajneri holandez ka folur edhe për sulmuesin Rashford, për të cilin ka thënë se nuk do të bashkohet me Paris Saint-Germain, edhe përkundër zërave.

“Rashford është me të vërtetë i rëndësishëm, e keni parë që nga dita e parë – jam shumë i lumtur me të dhe definitivisht nuk dua ta humbas atë”.

“Rashford është në planet tona. Ai do të qëndrojë te Manchester United”, përfundoi trajneri holandez.

Të fundit

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur, vijon të tronditë opinionin. Ditën...

Lajme të tjera

Web TV