Skena të pabesueshme tek Torino, kapiteni nuk paraqitet dhe kërkon largimin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përsëri probleme në shtëpinë e Torino-s. Pas sherrit të filmuar dhe të publikuar në rrjetet sociale mes trajnerit Juric dhe drejtorit sportiv Vagnati, ka plasur një tjetër skandal te ekipi i Serisë A në prag të debutimit në kampionat në shtëpi kundër Monza-s.

Protagonisti është Sasa Lukic, kapiteni i ri i ekipit pas lamtumirës së Belotti-t. Serbi, siç ka bërë të ditur La Stampa, nuk është paraqitur në stërvitje.

Zyrtarisht për probleme fizike, por mbrapa këtij vendimi duket se ka çështje të lidhura me merkaton: oferta të ndryshme nga disa klube (mes të cilëve edhe Roma), një kontratë që i skadon në 2024-ën dhe asnjë rinovim në horizont me rritje rroge.

Trajneri Juric e ka marrë shumë keq vendimin e lojtarit dhe ka vendosur të mos e grumbullojë për ndeshjen e sotme.

Tani, klubi do të duhet të punojë për të shuarin zjarrin e radhës brenda ekipit.

Foto LaPresse – Fabio Ferrari
28 Gennaio 2020 Milano, Italia
Sport
Calcio
Milan vs Torino – Coppa Italia TIM CUP 2019-2020 – quarti di finale – Stadio San Siro di Milano.
Nella foto:Sasa Lukic (Torino Fc);
Photo LaPresse – Fabio Ferrari
January 28, 2020 Milan, Italy
sport
soccer
Milan vs Torino – Coppa Italia TIM CUP 2019-2020 – quarter to final – “San Siro” stadium.
In the pic:Sasa Lukic (Torino Fc);

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV