test

Erik ten Hag akuzohet se ka ‘nënshtruar’ tre yje të Man Utd në “poshtërim përfundimtar”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Chris Sutton ka kritikuar Erik ten Hag për tërheqjen e tre lojtarëve të Manchester United pas vetëm 45 minutash në fundjavë – përfshirë djalin e ri 55 milionë funte, Lisandro Martinez.

Një kolaps në pjesën e parë bëri që United të rrëzohej në një humbje shokuese 4-0 kundër Brentford me mirësjellje të golave ​​të Josh DaSilva, Mathias Jensen, Ben Mee dhe Bryan Mbuemo. Çuditërisht, Ten Hag ndërmori aksion në pushim, me Martinez, Luke Shaw dhe Fred të gjithë të lidhur në pjesën e parë.

Por Sutton ka goditur Ten Hag për nënshtrimin e kësaj treshe në “poshtërimin përfundimtar” – dhe ai e ka paralajmëruar holandezin se ekipet do të vazhdojnë të synojnë Martinezin pasi qëndërgjysma prej 5 këmbësh 9 inç u ngacmua nga Mbuemo dhe Ivan Toney.

Sutton tha për Mail Plus: “Martinez ishte një nga tre lojtarët e tërhequr në pjesën e parë nga Erik ten Hag të shtunën – poshtërimi i fundit për një futbollist – dhe ishte një mirëseardhje e ashpër për të në Premier League . Pasi pa Martinez të dominonte individualisht, sulmuesit e tjerë do ta synojnë atë tani.

“Brighton e bëri këtë fundjavën e kaluar, duke braktisur planin e tyre të zakonshëm për të luajtur nga prapa për të dërguar topa të gjatë drejt Martinezit. Brentford e pa këtë dhe e vuri në shënjestër atë gjithashtu, duke ndjerë se ishte një hallkë e dobët që ata mund ta ekspozonin. Është e zgjuar. Është në rrugë. Do të përfitoni nga kundërshtarët tuaj në çdo mënyrë që të mundeni.

“Ashtu si sulmuesi i Brentfordit, Ivan Toney, synoi Ben White në fillimin e sezonit të kaluar në debutimin e tij në Arsenal . Toney mundi White në atë fitore 2-0. Nëse mendoni se mund të bëni më të mirën e dikujt, pse nuk do ta përdorni atë”.

Lexo edhe :  Gjeorgjia merr pikën e parë historike në Europian, Çekia i “shpëton” humbjes

Por ikona e United, Gary Neville , ka shprehur gjithashtu shqetësime lidhur me aftësinë e Martinezit për të përballuar fizikun e Premierligës në një katërshe pas sulmit të United. Ai i tha Sky Sports: “Ndoshta në të majtë në një treshe mbrojtës – kjo mund të funksionojë potencialisht.

“Ndoshta të luajë në mesfushë, sepse ne e dimë se ai mund ta bëjë këtë. Unë mendoj se ai ka këmbëngulje dhe, të them të drejtën, nuk do ta gjykoja fare në këtë moment. Por të them se ai mund të luajë si mbrojtës katër larg. në Brentford kundër [Ivan] Toney dhe [Bryan] Mbeumo – ai fizikisht nuk mund të konkurrojë me ta.

“Nuk munda kur luaja si qendërmbrojtës kur isha më i ri dhe mendoja se isha një qendërmbrojtës i mirë që e njihte pozicionin tim dhe e dinte lojën. Por nuk munda ta bëja sepse Gary Pallister duhej ta bënte. vazhdoni të vini për të shkëmbyer me mua.

“Kur e pashë atë [Martinez] duke shkëmbyer me Maguire në pjesën e parë në gjuajtjet e gjata, më kujtoi Pally që ndërronte me mua.

“Nëse ju duhet të ndërroni pozicionet në qendërmbrojtës për të kompensuar tjetrin, nuk është mirë dhe kjo është ajo që ndodhi vazhdimisht. Ata e synuan atë në pjesën e pare”.

Të fundit

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Lajme të tjera

Web TV