U infektua gjatë pushimeve, Zonja e Parë e Amerikës rezulton pozitive me Covid-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jill Bidengruaja e presidentit amerikan Joe Biden, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Lajmi është konfimuar këtë të martë nga Shtëpia e Bardhë.  Zonja e Parë e SHBA-ve ka shfaqur simptoma të lehta dhe po trajtohet me Paxlovid, ilaçin anti-Covid të Pfizer.

Ajo u infektua me koronavirus teksa çifti presidencial përgatitej të largohej nga ishulli Kiaëah në Karolinën e Jugut, ku ata kaluan disa ditë pushime.

Ndërkohë, Joe Biden është infektuar dy herë me koronavirus muajt e fundit, por me simptoma të lehta.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV