Atentati me dy të vdekur në Vlorë, FNSH nis kontrollet në qytet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë nisur kontrollet në qytetin e Vlorës. Raportohet se kontrollet janë ndërmarrë pas atentatit që tronditi sërish sot qytetin.

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo mbetën sot të vrarë nga atentati mafioz në rrugën Vlorë-Levan. Dyshohet se ata u qëlluan nga tre persona, ndërsa atentati ka qenë i mirëorganizuar.

Dinamika e ngjarjes:

Autorët mësohet se kanë qenë 3 persona që i kanë ndjekur viktimat për disa kilometra dhe sapo janë afruar pranë mbikalimit të Panajasë kanë hapur zjarr duke i lënë të vdekur në vend.

Sipas burimeve autorët i kanë ndjekur që nga Vlora, për t’i vrarë më pas në autostradën që të çon në Fier.

Kujtojmë se autorët kanë dalë paralel me makinën e viktimave dhe kanë qëlluar, më pas gjatë parakalimit ata kanë qëlluar edhe në xhamin e parë. Ashtu siç shihet në pamjet e siguruara nga ABC makina e viktimave është bërë shoshë nga plumbat e kallashnikovit.


Të fundit

Arrestohet shqiptari në Vjenë/ Plagosi me thikë pas shpine një 30-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV