Personalitetet më impulsive të zodiakut. Cilat janë ato?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jo të gjithë njerëzit sillen me të njëjtin theksim dhe intensitet: disa kanë një qëndrim “të sheshtë” dhe të shkëputur, të tjerët janë vendosmërisht të përpiktë dhe të vëmendshëm, ndërsa të tjerët janë intensivë, domethënë janë personalitete që konceptojnë gjithçka me pjesëmarrje dhe emocione të mëdha. Cilat janë personalitetet më intensive për zodiakun?

Luani

Ata gjithmonë japin më të mirën e tyre çfarëdo që bëjnë, edhe nëse zakonisht japin idenë për të ditur se si të qeshin dhe të bëjnë shaka, duke i marrë gjërat më lehtë. Kur shkoni të prekni kontekstin e tyre personal, ata bëhen tepër të ndjeshëm dhe jetojnë çdo dinamikë me shumë intensitet dhe pjesëmarrje, duke u bërë e paqëndrueshme.

Ujori

Ujori është një shenjë pranuese dhe perceptuese, është e pamundur të fshehësh një emocion ndaj tyre edhe nëse fshihet siç duhet. Ujori lexon mes rreshtave dhe shpesh ka reagime tepër emocionale kur bëhet fjalë për të.

Peshqit

Çdo gjë duhet përjetuar me theks të madh, intensitet dhe pjesëmarrje. Peshqit janë mënyra se si ai e percepton ekzistencën, edhe kur bën gjëra që janë pjesë e rutinës. Ai u jep shumë peshë edhe fjalëve, edhe atyre që thuhen pa e menduar, dhe kjo e shtyn të bëjë “filma mendorë” të shumtë. Ata janë intensivë, por pak të shkëputur nga realiteti.

Burimi: giornal.it


Të fundit

Tronditëse/ Fundoset anija me emigrantë në Itali, katër të zhdukur, mes tyre një foshnjë

Një anije e vogël plot me emigrantë u fundos mbrëmjen e djeshme në ishullin jugor të Italisë, Lapedusa. Për pasojë...

FIFA hap hetime ndaj Serbisë për ndeshjen me Zvicrën, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

FIFA ka hapur hetimet ndaj Serbisë pas ndeshjes me Zvicrën të premten mbrëma ku serbët u mposhtën me rezultatin 3 me 2. Sipas gazetës...

Samiti i Tiranës/ Vuçiç e konfirmon ardhjen në Shqipëri: Gjëra shumë të mira na presin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po udhëton drejt Tiranës për të marrë pjesë në Samitin e nesërm BE-Ballkani Perëndimor. “Rrugës për në Tiranë do të...

Tymi i zi mbulon gjithçka, Ukraina nën sulmin e raketave ruse

Ukraina është aktualisht nën një sulm të vazhdueshëm me raketa të llojeve të ndryshme nga Rusia. Ashtu siç u paralajmërua më herët, një numër i...

SHBA/ Udhëheqësi i sektit fetar u martua me mbi 20 gra, në listë edhe e bija

Një udhëheqës kulti në SHBA është martuar me më shumë se 20 gra, shumica prej tyre nën moshën 15 vjeç, duke përfshirë madje dhe...

Lajme të tjera

Web TV