Kinema dhe pishinë, superjahti që iu sekuestrua miliarderit rus do të shitet në ankand

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një superjaht me vlerë 75 milionë dollarë që iu sekuestrua një biznesmeni rus të sanksionuar nga perëndimi do të shitet në ankand.

Jahti luksoz “The Axioma” i emëruar më parë me emrin “Sheshi i Kuq”, u sekuestrua në muajin mars në Gibraltar, pasi banka amerikane JP Morgan tha se pronari Dmitrievich Pumpyansky nuk kishte paguar një borxh prej 20 milion dollarësh.

Jahti mund të akomodojë 20 persona, përfshirë dhe stafin, ka pishinë, xhakuzi, kinema 3D, motorë deti dhe set për zhytje nën ujë.

Më herët autoritetet në Perëndim kanë bërë thirrje për sekuestrimin e aseteve të oligarkëve rusë, si dhe paratë nga shitja e tyre t’i kalojnë Ukrainës për ndihmë në përballimin e pushtimit.

Por duket se këtë herë, të gjitha paratë do t’i shkojnë bankës amerikane.

Të fundit

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Lajme të tjera

Web TV