Atentat vajzës së ideologut të Putin, Kreu i Donetskut: Akt nga terroristët ukrainas

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një makinë e drejtuar nga vajza e “ideologut të Putinit” Aleksandr Dugin , Darya Dugina shpërtheu pranë fshatit Velyki Vyazomi, në periferi të Moskës. Imazhe dhe video të shumta të vendit të shpërthimit qarkullojnë në rrjetet sociale, ndërsa dyshohet se 30-vjeçarja ka qenë objekt o atentatit.

Makina në të cilën udhëtonte Darya Dugina ishte një Toyota Land Cruiser Prado, në pronësi të babait të saj, bashkëpunëtori i ngushtë i Putin.

Autoritetet ruse kanë hapur një hetim për sulmin me bombë, pas të cilit, sipas kreut të Republikës Popullore pro-ruse të Donetskut, Denis Pushilin, fshihen “terroristë të regjimit ukrainas”.

Ai tha se objektiv i sulmit ishte Aleksandr Dugin dhe jo e bija Daria, e cila ishte komentatore politike për Lëvizjen Ndërkombëtare Euroaziatike, të udhëhequr nga babai i saj.


Të fundit

SHBA-ja prezanton bombarduesin e ri bërthamor

Ashtu siç pritej, detajet specifike të kësaj fluturakeje kanë mbetur sekrete Forcat ajrore të Shteteve të Bashkuara kanë prezantuar bombarduesin...

“Dëshira” e Olsa Muhametit bëhet realitet! Bora Zemani rikthehet në “Për’puthen”

Bora Zemani i ka thënë “po” ftesës së Olsa Muhametit për t’u rikthyer sërish në “Për’puthen”. Lajmin e ka bërë me dije vetë moderatorja gjatë...

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën 16:00. Tashmë trajnerët respektive, holandezi...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Tronditëse: Zhduken dhjetëra fëmijë shqiptarë në Angli

BBC sapo ka publikuar një lajm të bujshëm për zhdukjen e 39 fëmijëve shqiptarë që kanë kaluar kanalin e La Manshit gjatë muajve të fundit...

Lajme të tjera

Web TV