E ‘kryqëzuan’ për videot duke kërcyer/ Gratë finlandeze mbështesin kryeministren e tyre!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sana Marin është një nga emrat më të përfolur të ditëve të fundit në mediat botërore për shkak të videove që iu bënë virale në rrjet.  Që nga e enjtja e kaluar, në internet po qarkullojnë video ku kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin, shihet duke u argëtuar me miqtë e saj, duke shkaktuar reagime të shumta.

Mirëpo, pas kritikave, gratë finlandeze kanë pushtuar rrjetet sociale, në mbrojtje të saj. Për të treguar solidaritetin e tyre me lideren 36-vjeçare, ato vendosën të publikojnë në internet video të kërcimit dhe argëtimit në festa, me mbishkrimin “Dance with Sanna” dhe duke etiketuar profilet sociale të kryeministres.

 

Të fundit

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të...

Lajmi i fundit/ Ndërron jetë tragjikisht në fushë futbollisti 16-vjeçar i Trepça ’89

Një ngjarje e rëndë, por edhe e hidhur për futbollin kosovar ka ndodhur këtë të shtunë. Një lojtar junior i Trepça ’89 është ndar...

Lufta në Ukrainë/ Forcat ruse po konsolidojnë pozicionin në Mariupol

Rusia po konsolidon praninë e saj ushtarake në qytetin port të pushtuar të Mariupolit duke ndërtuar një bazë të madhe ushtarake. Lajmi është bërë i...

Liderët e BE vijnë të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në...

“Gratë e ish-burrave të mi më kanë inat”, Rudina Dembacaj i befason të gjithë

Moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj, para se të martohej me Mark Frrokun, ka qenë e lidhur me regjisorin Eduart Grishaj dhe më pas me...

Lajme të tjera

Web TV