Lufta ia shkatërroi të gjitha lodrat, fëmijët luajnë me tanket e djegura ruse në Ukrainë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej shumë muajsh lufta në Ukrainë ka vijuar, duke shkatërruar gjithçka.

Së fundmi Sky News ka shfaqur disa fotografi të fëmijëve që luajnë me njëri-tjetrin mbi tanket e djegura ruse, të cilat janë ekspozuar në Kiev.

Dhjetëra automjete ushtarake ruse të shkatërruara janë ekspozuar në bulevardin Khreshchatyk përpara ditës së pavarësisë së Ukrainës më 24 gusht.

Dita përkon me shënimin e gjashtë muajve që nga pushtimi i Rusisë.

Familjet ukrainase kanë kaluar pranë ekspozitës së frikshme në avenue në qendër të kryeqytetit.

Shumë e panë shfaqjen si një aktakuzë të fortë për pushtimin.

Irina Tupolenko, një studente që jeton në Kiev dhe shkoi për të parë automjetet, tha: “Unë besoj se do të fitojmë patjetër dhe në fakt është shumë bukur që bëmë një ekspozitë të tillë sepse vendet patriotike bëhen bashkë dhe duan të nxitojnë në shkoni ndihmoni dhe mbroni.

“Dhe kur të gjithë ndihmojnë, kjo ngre shumë moralin. Unë mendoj se gjithçka do të jetë mirë.”


Të fundit

“Me bilbilin e këngës tonë popullore”, Meta pozon i buzëqeshur krah Bujar Qamilit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar një foto ku shfaqet me këngëtarin e muzikës qytetare popullore,...

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit tashmë të njohur Ismet Shehu,...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë agjencitë e inteligjencës amerikane. Megjithatë,...

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por kishte disa problem për të...

Lajme të tjera

Web TV