E zhdukur prej 9 vitesh, 16-vjeçarja u shpëton rrëmbyesve dhe kthehet në shtëpi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Poja Gaud ka përqafuar familjen e tij pas nëntë vitesh. Vajza ishte zhdukur nga Mumbai më 22 janar 2013, vetëm shtatë vjeç në atë periudhë, kur një çift (Harry D’Souza dhe gruaja e tij Soni,) i ishte afruar pas shkollës me justifikimin për t’i ofruar një akullore.

Vajza, tani gjashtëmbëdhjetë vjeç, nuk hoqi dorë kurrë nga kërkimi: ajo gjeti një video në YouTube të rrëmbimit të saj dhe arriti të gjente një numër për të kërkuar ndihmë.

“Më rrihnin me rrip, me shkelmuan, më goditën me grusht. Një herë më rrahën aq shumë sa filloi të më dilte gjak nga shpina. Edhe unë jam detyruar të punoj 12-24 orë larg shtëpisë”, tha vajza.

Shtatë muaj më vonë, ajo kishte arritur të fliste me Pramila Devendra, një kolege e saj 35-vjeçare në shtëpinë ku adoleshentja punonte si kujdestare. Gruaja e kishte vënë në kontakt me nënën e saj, e cila e kishte njohur menjëherë.

Vajza më në fund arriti të përqafonte familjen, përveç babait të saj, i cili vdiq nga kanceri në të njëjtin vit.

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV