Varane tregon arsyen pse Casemiro iu bashkua Manchester United

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Casemiro nuk është i vetmi lojtar i Real Madridit që i është bashkuar Manchester United së fundmi, pasi Raphael Varane gjithashtu mori vendimin për t’u transferuar te Djajtë e Kuq verën e kaluar.

Lojtari francez është i kënaqur që ribashkon forcat me ish-shokun e tij të skuadrës dhe shpjegoi arsyet pas vendimit të Casemiro për t’u ndarë me Real Madridin dhe për t’u transferuar në gjigantët e Premier League.

“Shumë i emocionuar, e njoh shumë mirë cilësinë e tij”, tha Varane.

“Ai mund të sjellë këtë ekuilibër në ekip dhe mentalitetin e tij”.

“Ai është një luftëtar, kështu që unë mendoj se ai do të gëzojë vërtet futbollin anglez. Unë e njoh atë”.

“Mendoj se ishte një natë perfekte për të që të takohej me Old Trafford sepse atmosfera ishte absolutisht e mahnitshme dhe ai sjell një fitore kështu që është bukur”.

“Ai nuk ka nevojë për ndihmën time për të bërë zgjedhjen e tij. Unë e di saktësisht se çfarë ndjen dhe pse po vjen këtu pas asaj që jetoi në Madrid”.

“Ai ka nevojë për një sfidë të re. Unë e di saktësisht pse ai zgjodhi këtë klub”.

“Është një proces i ngjashëm që kam pasur, aq qartë sa i uroj atij më të mirën dhe po flas shumë me të, por ai nuk kishte nevojë që unë të bëja zgjedhjen e tij”.

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV