E “kryqëzuan” në rrjet pasi talli fëmijët jetimë, reagon blogerja: Kur dua të qaj, qesh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dea Mishel, ka qenë kudo në mediat rozë, për shkak të postimit të saj të fundit. Në një video të postuar në TikTok, blogerja, emri i plotë i të cilës është Dea Mishel Hoxha ka ngjallur një mori reagimesh dhe kritikash nga fansat dhe ndjekësit e saj, pasi dukej sikur tallej me fëmijët jetimë.

Kjo “batutë” nuk ka rezultuar si e tillë, pasi ndjekësit e kanë konsideruar si një cënim ndaj fëmijëve jetimë të cilët nuk e kanë një strehë familjare por detyrohen të qëndrojnë në institucione.

Ndaj ajo duket se është penduar për videon dhe e ka fshirë atë. Në një postim në Instastory, vajza që numëron 99 mijë e 900 ndjekës shkruan se nuk ka pasur asgjë dashakeqëse ndaj fëmijëve, por thjesht janë anormalë ata që nuk e kanë kuptuar mesazhin e videos së saj. Për pjesën që qesh gjatë gjithë kohës teksa flet, Dea thotë se kështu i plotëson emocionet, kur i vjen për të qarë, qesh.

“Ndonjëherë mendoj me zë të lartë dhe i hap probleme vetes. Gjithashtu unë qesh kur më vjen për të qarë, kështu i plotësoj emocionet, Ju lutem mos më përdorni për klikime, s’më interesojnë fare, prandaj dhe videon e fshiva sapo u postua. Dukeni të dëshpëruar. Kush është normal e ka kuptuar që unë s’kam pasur asgjë dashakeqëse, do ishte çmenduri po të kisha. Madje më habisni sesi e keni transformuar situatën sikur unë urrej apo tallem me fëmijët. Gjithsesi, dua të kërkoj ndjesë për njerëzit që mund të jenë prekur personalisht. Ju dua, mos u bëni të këqinj,”- shkruan Dea.

 


Të fundit

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet...

Loredana thumbon Serbet, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një natë më parë me Serbinë....

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Lajme të tjera

Web TV