“Na dërgoi Zoti”/ Dy burrat shpëtojnë mrekullisht fëmijët që rrezikonin të mbyteshin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një mrekulli ka ndodhur në qytetin e Teksasit, Dallas, ku një shofer autobusi i dhe ndihmësi i tij kanë arritur të shpëtonin dy fëmijë të cilët rrezikonin të mbyteshin.

Dy fëmijët kishin rënë në shtratin e lumit, dhe rrezikonin të merreshin nga rryma, ndërsa qëndronin të varur në degën e një peme.

Rruga nuk ishte shumë e frekuentueshme, por shoferi rastësisht kaloi në të, dhe dëgjoi të bërtiturat e dy fëmijëve. Më pas, së bashku me ndihmësin e tij, ata nxituan për t’u ardhur në ndihmë.

Ata lidhën rripat e sigurimit së bashku për të shpëtuar fëmijët, të cilët ishin varur në pemë gjatë përmbytjeve në juglindje të Dallasit.

“Duhet të ishte Zoti që na dërgoi në atë rrugë sepse normalisht nuk shkojmë andej”, tha shoferi Simone Edmond.

Në ndihmë u erdhën dhe banorët që jetonin pranë lumit.

Gjithë skena u filmua nga ndihmësi i shoferit, ndërsa veprimi i tyre heroik u bë viral.


Të fundit

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por...

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord fshehurazi gjatë fazave të hershme...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në...

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk jeton më. Ankandi...

Lajme të tjera

Web TV