Zjarr i qëllimshëm në ‘Kuzum Baba’, rrezikohet vendi i shenjtë i Bektashinjve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një vatër zjarri ka përfshirë në mesditë kodrën e Kuzum Babasë në qytetin e Vlorës.

Flakët kanë rënë në pjesën e shpatit të kodrës, në pjesën e rrugës që njihet si shkallaret dhe vijon të përhapet me shpejtësi si rrjedhojë e erës.
Flakët të ndihmuara dhe nga era kanë përparuar duke djegur gjithë faqen e kësaj kodre me pisha duke rrezikuar dhe banesat që ndodhen aty. Ndërkohë dy autobote me ujë dhe 8 zjarrfikës ndodhen në terren për shuarjen e flakëve të ndihmuar dhe nga banorë të zonës.


Të fundit

“Dëshira” e Olsa Muhametit bëhet realitet! Bora Zemani rikthehet në “Për’puthen”

Bora Zemani i ka thënë “po” ftesës së Olsa Muhametit për t’u rikthyer sërish në “Për’puthen”. Lajmin e ka bërë...

Fazën me eliminim direkt e hap sfida Holandë-SHBA, publikohen formacionet zyrtare

Holandë – SHBA është sfida e parë e fazës së 1/8-ave të “Katar 2022”, e cila nis në orën 16:00. Tashmë trajnerët respektive, holandezi...

Samiti i BE në Tiranë/ Policia rrethon zonën, protesta e PD nuk do lejohet në Bulevard

Fëmijë me prindërit duke ecur të shkujdesur përpara këtij posteri që paralajmëron mbajtjen e samit të BE-s, mbase pa e kuptuar se të martën...

Tronditëse: Zhduken dhjetëra fëmijë shqiptarë në Angli

BBC sapo ka publikuar një lajm të bujshëm për zhdukjen e 39 fëmijëve shqiptarë që kanë kaluar kanalin e La Manshit gjatë muajve të fundit...

Blogerja: Të jetosh në Shqipëri, duhen 10 mijë euro në muaj. Me më pak nuk jetohet

Blogerja Estela Ujka i “vendos” një çmim lumturisë. Ajo tha se ka një shumë me të cilën “do e bënte gjumin rehat”. Sipas saj, me...

Lajme të tjera

Web TV