Calhanoglu gati për derbin ndaj Milanit, turku paralajmëron kundërshtarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të shtunën në orën 18:00 do të luhet derbi i Milanos dhe gjithashtu një nga ndeshjet më të bukura të kampionateve kryesore.

Ish-mesfushori i Milanit dhe aktualisht i Interit, Hakan Calhanoglu ka folur pas ndeshjes ndaj Cremonese për këtë supersfidë.

“Ne e dimë që Milani është bërë një skuadër e fortë, të shtunën na pret një ndeshje e vështirë, por ne jemi plot energji, të dy ekipet luajtën një kampionat të madh vitin e kaluar. Ne jemi gati për të sfiduar ata dhe normalisht nuk do të jetë e vështirë as për ta”, kështu është shprehur mesfushori turk për sfidën e shumëpritur nga të gjithë.

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV