Njihet si personi më i pasur në botë, ja fotot e Elon Musk kur ishte në universitet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në rrjet po qarkullojnë disa fotografi të Elon Musk të shkrepura shumë vite më parë. Imazhet në fjalë e tregojnë shefin e Tesla-s me të dashurën e parë, Jennifer Gwynne, kur ishin në universitet.

Dyshja është fotografuar duke festuar me shampanjë në kampus në Pensilvani dhe duke pozuar në një stol.

“The Sun” shkruan se ata janë takuar në vitin 1994 dhe kanë qëndruar bashkë për rreth 1 vit. Ata janë ndarë kur Musk, tani 51 vjeç, mbaroi diplomën.

Jennifer, 48 vjeçe, nga Karolina e Jugut, tani po nxjerr në ankand fotot dhe shitjet përfundojnë më 14 shtator.

“Ai ishte shumë intensiv, shumë i fokusuar në studimet e tij. Atëherë ai gjithmonë fliste për makina elektrike”, ka thënë Gwynne për Musk.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV