Ngjarjet kriminale/ Eksperti Karamuço: Fajtor ai që publikoi dëshmitë e Nuredin Dumanit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Muajt e verës në vendin tonë regjistruan disa nga ngjarjet më të rëndë kriminale, ndër të cilët disa antetante mafioze, ku mbetën të vdekur disa persona.

I ftuar në studion e “Breaking”, me moderatore Elisa Gjerani, eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço deklaroi se të gjitha janë shkaktuar pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumanit. Sipas Karamuços, personi që ka publikuar dëshmitë e Dumanit është fajtori kryesor për “përgjakjen” e rrugëve të Shqipërisë.

“Ngjarjet më të rënda kriminale në vend kanë ardhur nga dëshmitë e Nuredin Dumanit. E kam thënë dhe kam paralajmëruar se ky do jetë një moment i rëndësishëm. Kanë dalë në pah fakte që nuk diheshin dhe vlera parash për vrasje të paguara.

Ai që i ka nxjerrë është fajtori kryesor që ka gjakosur rrugët e Shqipërisë. A e ka bërë për presion, për të ekspozuar këto marrëdhënie, përplasje. Përplasjet e mëdha kanë dalë nga grupet që kanë marrë para apo kanë kërkuar këtë vrasje dhe vijmë deri te Ervis Martinaj. Nuk mund të flas se çfarë ka ndodhur me të. Nuk mund të them se është vrarë. Pa patur elementë të verifikueshëm për të nuk mund të flas. Por përfshirja e tij vjen si pasojë e dëshmive të Nuredin Dumanit. Ishin si kutia e pandorës që shpërthyen.”- deklaroi Karamuço.

Të fundit

“Të dobishme për zemrën”/ Ja cilat janë vlerat shëndetësore të farave të pjeprit

Pjepri është një nga frutat më të shijshme të verës dhe jo vetëm. Tuli i pjeprit është mjaft freskues dhe...

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe jashtë këtij formati. I tillë ka...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Lajme të tjera

Web TV