VIDEO/ E rëndë në futbollin Kosovar, tre tifozë të plagosur dhe njëri në gjendje kritike

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje aspak sportive dhe shumë e shëmtuar ka ndodhur ditën e dielë, disa minuta para se të fillonte derbi i javës në Superligë, ku Prishtina përballej ndaj Ballkanit.

Tifozët e quajtur “Plisat”, kanë sulmuar tifozët “Xhebrailat” dhe gjithashtu ndeshja nisi me vonesë për shkak të situatës në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Drejtori sportive i Ballkanit, Nderim Nexhipi, ka deklaruar se tre tifozë janë plagosur me thikë, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë për jetën.

nderim nexhipi – Abc News

“Ishte një derbi që u paralajmëruiia gjatë gjithë javës. Klubi i Prishtinës ndoshta është dashur të marrë më shumë masa. Tre tifozët tanë janë therur me thikë dhe njëri është në gjendje të rëndë. Është në spital, në urgjencë”, u shpreh Nexhipi.

Të fundit

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

“E premtja e zezë” në Lushnje, dinamika e shpërthimit që u mori jetën babë e bir

Plagosen shtatë të tjerë, mes tyre deputeti Bujar Çela Ora 15:37 minuta do të shënonte një shpërthim shumë të fortë në Lushnje këtë të premte....

Lajme të tjera

Web TV