Berishën apo Alibeajn, kë njeh Grida Duma si kryetar të PD-së?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur rreth situatës së brendshme të PD-së, e cila vijon të jetë e ndarë më dysh, me grupin që mbështet Sali Berishën dhe atë që mbështet Enkelejd Alibeaj.

E pyetur se cilin nga të dy njeh si kryetar partie, Duma tha se Enkelejd Alibeaj është kryetari i grupit Parlamentar i Partisë Demokratike. Në intervistën për Radar në Abc Duma pohoi se situate e brendshme në PD është njësoj me situatën në sesionin e kaluar.

Megjithatë ajo pohon se kolegët e saj janë më të matur dhe më të hapur për të kryer diskutime të përbashkëta, pavarësisht grupimeve të ndryshme. Ajo thotë se ka një dialog më të mirë mes deputetëve demokratë.

“Vijon situate ashtu siç ka qenë në sesionin e sezonit të kaluar. Situate është e njëjta. Kryetari i grupit parlamentar të PD-së është Enkelejd Alibeja. Ka një vendimmarrje për diskutime strategjike më shumë në tryezë të përbashkët. Diskutimi për çështjet e brendshme të PD duhet të mbetet i brendshëm.

Vë re që kolegët pavarësisht pozicionimeve të brendshme kanë një dialog më të mirë, ka dhe një lodhje ndaj debatit të brendshëm. PD nuk e zgjodhi vetë këtë rrugë. Është sfidë e madhe. Por shoh që kolegët kanë një sens më të matur.

Ajo që ndodh de facto është se të gjithë deputetët janë të shpërndarë në komisionet përkatëse. Tani secili nga ne të tregohet i matur. Ka ardhur një moment, besoj që në vitin e nëntë të qeverisjes së Ramës duhet të pranojmë çdo lloj proteste. Me s atë mundem do të jem prezente në çdo protestë. Kush do që të më thërrasë në protesta do shkoj”, tha Grida Duma.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV