E bujshme/ Chelsea shkarkon trajnerin Tomas Tuchel

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

THOMAS TUCHEL është shkarkuar nga Chelsea pas humbjes zhgënjyese ndaj Dinamo Zagrebit në ndeshjen e mbrëmshme të Ligës së Kampionëve.

Në një deklaratë nga faqja zyrtare e internetit thuhej: “Në emër të gjithë stafit të Chelsea FC, klubi dëshiron të shprehë mirënjohjen e tij për Thomas dhe stafin e tij për të gjitha përpjekjet e tyre gjatë kohës së tyre me klubin.

“Thomas me të drejtë do të ketë një vend në historinë e Chelsea-s pasi fitoi Ligën e Kampionëve, Superkupën dhe Kupën e Botës për Klube në kohën e tij këtu.

“Stafi stërvitor i Chelseat do të marrë përgjegjësinë për skuadrën për stërvitje dhe përgatitjen e ndeshjeve tona të ardhshme pasi Klubi po lëviz me shpejtësi për të emëruar një trajner të ri.  Nuk do të ketë asnjë koment të mëtejshëm derisa të bëhet një emërim i ri i trajnerit”.

Të fundit

I bëri serbët të flasin me “vete”, tifozja shqiptare: Më ndryshuan vendin, u ankuan te…

Ndeshja Zvicër – Serbi, rezervoi atë që të gjithë prisnim, emocione të forta, patriotizëm dhe në fund rezultat pozitiv....

VIDEO/ Mbrojtësi i Uruguait shpërthen pas eliminimit: “Janë një tufë hajdutash”

Jose Maria Gimenez, mbrojtësi i Uruguajit, shpërtheu në akuza kundër FIFA-s pas ndeshjes, që skuadra amerikano-latine fitoi ndaj Ganës 2-0, por që  ky rezultat...

Tjetër valë e rrezikshme? Rreth 1 milion raste me Covid-19 në Britani brenda një jave

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara të premten, numri i rasteve të reja të Covid-19 në Britani theu sërish shifrën e 1 milion të...

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë, sepse Bashkimi Evropian ndodhet me...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Lajme të tjera

Web TV