Bologna e shkarkoi në mënyrë brutale, Mihajlovic: “Nuk e kuptoj pse më shkarkuan”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mihajlovic tregon versionin e tij të ngjarjeve pas shkaqrkimit nga Bologna, trajneri serb e bën këtë me një letër të publikuar në “La Gazzetta dello Sport” dhe drejtuar të gjithëve.

“Unë nuk jam hiprokit, e pranoj pushimin nga puna, por nuk e kuptoj. Në tre vjet e gjysmë ne kemi arritur, pavarësisht gjithçkaje, qëndrimin në Serie A duke u përpjekur të bëjmë një futboll proaktiv dhe sulmues, duke hedhur lojtarë të rinj dhe duke i lejuar klubit të fitojë me merkaton në dalje, siç tregojnë seancat e fundit. Ndoshta mund ta kisha bërë më mirë, por dhashë gjithçka dhe i shikoj të gjithë në sy me kokën lart pa e qortuar veten.”

Mihajlovic më pas duket se dëshiron të heshtë thashethemet që shpjegojnë shkarkimin për arsye të gjendjes së tij shëndetësore.

“Jam mirë dhe vazhdimisht po përmirësohem. Unë nuk kujdesem për veten, vetëm disa kontrolle shëndetësore bëj dhe kam ndjekur të gjithë stërvitjen e ekipit. Këto javë, nuk kam humbur asnjë ditë dhe asgjë nuk më pengon të punoj dhe të shkoj në stol gjatë ndeshjes.”


Të fundit

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250...

Masat e sigurisë për 6 dhjetorin, Çuçi: Protesta të mbahet, por jashtë zonës së kuqe

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi është takuar ditën e sotme me kreun e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe ka diskutuar për masat e...

Zhdukja e Ervis Martinajt: Rrumbullaku: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e misterit

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku u pyet nga gazetarët paraditen e sotme edhe në lidhje me fatin e Ervis Martinajt, i cili...

Kupa e Botës/ Sot nis faza me eliminim direkt, Holanda dhe Argjentina synojnë kualifikim

Ka përfunduar faza e grupeve në Kupën e Botës, por pa humbur fare kohë do të nis ajo e eliminimit direkt. Pasi janë mësuar të...

Çmendi serbët në stadium/ Rrëfimi prekës i Xhakës: Babai vuajti 3 vjet e gjysmë në burgje

Granit Xhaka sot u shndërrua sërish në hero të shqiptarëve të Kosovës pasi bashkë me kombëtaren e Zvicrës ia doli ta mposhte dhe eliminonte...

Lajme të tjera

Web TV