Rama e paralajmëroi dje/ Balluku konfiskon pallatin me 9 kate në Farkë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zv.kryeministrja, Belinda Balluku ka nisur ditën e sotme aksionin për konfisikimin e pronave në zonën e Farkës në pallatet që sipas tyre kanë ndëtuar në shkelje të lejes së ndërtimit.

Pallati me 9 kate ishte pa leje dhe do të kalojë në llogari të shtetit.

“Ndodhemi në Farkë ky është komunikimi i parë publik që ne po bëjmë sa i përket vendimit që u mor me VKM, është një VKM që ka të bëjë më ndërtimet pa leje që do të konfiskohen dhe përdorim në të mirë publikut. Ky është një shembull pse kemi zgjedhur të vijë në Farkë dhe të zgjedhim këtë ndërtese. simbolikë e shklejes së ligjit 7 kate mbi tokë, 9 kate ndërtim pa ansjë letër. Sesi kjo ka ndodh është një mister për ne”, tha Balluku.

Kujtojmë se ditën e djeshme, Rama foli për ndërtimet pa leje dhe tha se pallatet e konfiskuara do t’i kalojnë shtetit.

Të fundit

Angelina Jolie bëhet bionde dhe duket yll

Duket se aktorja e njohur e ka gati formulën e kapërcimit të stinëve nga dimri i ftohtë në pranverën...

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Amerikanët janë përballë një përsëritjeje të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020. Sondazhet tregojnë një mungesë përkrahjeje për të dy kandidatët, ndërsa zoti Trump ndeshet edhe...

Vrau babanë në bashkëpunim me motrën dhe vëllanë, Hysen Meta pranon krimin

Hysen Meta 25 vjeç ka pranuar se ka qenë qenë ekzekutori i babait të tij Pëllumb Meta në Durrës, ndërsa është ndihmuar nga motra dhe...

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e tij, Ilir Meta ka dalë...

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh se ne si shoqëri nuk...

Lajme të tjera

Web TV