Spaho ankohet për radhën për të folur, ironizon Rama: Ëmbëlsira për në fund

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me debate, teksa një sërë deputetësh janë ankuar për radhën e vendosur për të folur.

Deputeti Edmond Spaho ka ngritur shqetësimin për radhën e diskutimeve, duke theksuar se është i renditur prej muajsh i fundit. Për këtë ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama i cili me nota ironie u shpreh: ‘Ëmbëlsira për në fund.’

Pjesë nga diskutimi:

Spaho: Dua të sjell në vëmendje një problem që është bërë kronikë për radhën e diskutimeve. E ka thënë se një grup deputetësh po i trajtoni si armiq. Në çdo listë diskutimesh ne jemi të renditur të fundit, përse mbahet ky qëndrim. Rregullorja thotë e bëj unë deklarimin, na trajtoni me dinjitet së paku, alternojini tek lista. Kjo është e turpshme.

Rama: Ëmbëlsira në fund.

Spaho: Ëmbëlsia më e madhe jeni ju. Ti tek Ura e Lanës e ke marrë edukatën.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV